wtorek, 8 grudnia 2015

Jarmark Bożonarodzeniowy we WrocławiuBożonarodzeniowe jarmarki we Wrocławiu mają długą tradycję, choć wielu turystów zaczęło je traktować jako atrakcję stosunkowo niedawno. Te jarmarki, w których możemy obecnie brać udział, są z jednej strony okazją do zrobienia zakupów, z drugiej – szansą na świetną zabawę. Wspaniałe przysmaki, rękodzieło sprzedawane z licznych sklepikach, grzane wino – oto podstawowa oferta wystawców. Jarmark przyciąga też miłośników zabawy oraz tych, którzy chcą zobaczyć ciekawe dekoracje świetlne. W 2015 roku aż do 22 grudnia można spędzać czas na wrocławskim rynku, ciesząc się przedświąteczną atmosferą i radosnym nastrojem. Jak prezentuje się rynek w tym przedświątecznym okresie? 

Ponieważ Wrocław jest miastem krasnali, i z nimi możemy się spotkać na jarmarku. Niektóre spokojnie stoją w pobliżu kramów, inne - paradują pomiędzy turystami i wraz z nimi pozują do pamiątkowych zdjęć. 

Jarmark Wrocław
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, grudzień 2015

 Choinka... Trudno wyobrazić sobie bez niej święta. Na wrocławskim rynku zajmuje ona ważne miejsce, a jej pięknym dekoracjom trudno się oprzeć.

Jarmark Wrocław, choinka Wrocław, Choinka we Wrocławiu Wrocław choinka, choinka we Wrocławiu Swych świątecznych ozdób nie muszą się też wstydzić wrocławskie kamienice. Dobrym przykładem świeci "Feniks" - secesyjny dom handlowy, będący jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków przy wrocławskim rynku.

Dom Handlowy "Feniks" w wersji świątecznej


Lokalizacja:
województwo dolnośląskie, Wrocław, Rynek 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz